afiat
05 اسفند 1401 - 16:53

سپاه دژی نفوذناپذیر و مستحکم در برابر دشمنان انقلاب است

یزد- امام جمعه بهاباد با گرامیداشت روز پاسدار گفت: سپاه دژی نفوذناپذیر و مستحکم در برابر دشمنان انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی در خطبه های این هفته نمازجمعه شهرستان بهاباد اظهار داشت: امام حسین (ع) بزرگ‏ پاسدار اسلام است و حضرت عباس (ع)، فداکاری بی‏ مانند در تاریخ بشریت است که صحنه کربلا را تجلیگاه ایثار و جانبازی کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بهاباد با بیان اینکه سبزپوشان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در طول حیات طیبه این نظام مقدس بارها اثبات کرده‌اند که با ولایتمداری در میدان اندیشه و عمل، آماده جانفشانی در حراست از حریم ولایت علوی و کیان میهن عزیز اسلامی هستند، افزود: الگوی زندگی پاسداران سپاه، قیام کربلا و حماسه عاشورای اباعبدالله (ع) است.

امام جمعه بهاباد بیان داشت: حضرت امام حسین (ع) و فرزند برومندش و برادر با وفایش و اصحاب فداکارش در طول تاریخ، به بشریت آموختند که برای حفظ دین مقدس اسلام و قرآن کریم باید فداکاری کرد و از همه چیز گذشت.

بشکانی ادامه داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بدو تاسیس تاکنون به عنوان بنیانی مستحکم با تمام وجود از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی جانانه دفاع کرده و با قدرت و صلابت در برابر دشمنان اسلام ایستادگی کرده است.

وی عنوان کرد: به طور قطع خدمات شایسته پاسداران در عرصه‌های مختلف دفاعی، امنیتی، فرهنگی و جهادی در تاریخ سراسر حماسه انقلاب اسلامی به یادگار خواهد ماند و این افتخار آفرینی‌ها و رشادت‌ها و جانبازی‌ها فقط از تربیت یافتگان مکتب عاشورا بر می‌آید.

امام جمعه بهاباد با اشاره به اینکه امنیت و عزت امروز کشور مدیون ایثارگران و پاسداران است که با ایثار و از خودگذشتگی این امنیت و عزت را برای کشور به ارمغان آوردند، افزود: این نهاد مردمی خاری در چشم دشمنان و امید همه مسلمانان در دنیا است و همواره ثابت کرده با ایثار و شهامت هر چه تمام از عزت اسلامی دفاع می‌کند.

ابراهیمی بشکانی از سپاه پاسداران به عنوان دژی مستحکم و نفوذ ناپذیر در برابر دشمنان نام برد و گفت: عصبانیت و وحشت دشمنان از سپاه، نشانگر اقتدار و اثرگذاری این نهاد انقلابی است.

امام جمعه بهاباد همچنین با تبریک روز جانباز به جانباز ان میهن اسامی افزود: جانبازان عمارهای انقلاب هستند و مانده ‏اند تا پرچم امام را برافراشته نگاه دارند. آنان مانده‏اند تا بگویند کدام راه، راه اصیل انقلاب است و همچنان در صحنه باقی مانده ‏اند تا ولایت تنها نماند و علی زمان مظلوم واقع نشود و مصیبت‏های صدر اسلام تکرار نشود.

وی ادامه داد: جانبازان و خانواده های آنها، دین بزرگی بر گردن جامعه ما دارند. آنان از مال و جان خویش گذشتند و تمام هستی خویش را در طبق اخلاص گذاشتند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1054377