afiat
15 دی 1401 - 15:27

تقدیر از روحیه انقلابی‌گری معلمان مهریز

یزد- فرماندار مهریز از روحیه انقلابی‌گری معلمان مهریز قدردانی کرد و گفت: معلمان با درایت خود نگاه خاص دشمن به نوجوانان و نقشه دشمن برای دانش آموزان را خنثی کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد دهقان بنادکی در گردهمایی بزرگ فرهنگیان شهرستان مهریز با حضور معلمان جدیدالورود اظهار داشت: در اغتشاشات اخیر، دشمن نگاه خاصی به دانش آموزان داشت که با روحیه انقلابی گری و درایت معلمان به اتمام رسید.

وی با بیان اینکه به طور قطع بصیرت و راهنمایی معلمان تاثیر بسیاری در این راستا داشته است، افزود: اکنون با جنگ ترکیبی روبرو هستیم و دشمن در همه حوزه ها وارد شده که حضور شهدای گمنام جو کشور را آرام کرد زیرا با همت و مدیریت آموزش و پرورش، دهه هشتادی‌ها و نودی‌ها پای کار آمدند.

فرماندار مهریز با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان در هفته آینده ادامه داد: پروژه خط پدافندی انتقال آب به یزد با سرمایه ۸۰۰ میلیارد تومان یکی از پروژه هایی است که با حضور رییس جمهور افتتاح می شود.

وی گفت: این خط انتقال، مشکل آب استان را در زمان بحران حل می کند و ۳۰۰ لیتر بر ثانیه این ظرفیت را افزایش می دهد.

دهقان بنادکی عنوان کرد: چنانچه خط اول انتقال آب ابه یزد مورد تعرض واقع شود، تاب آوری استان یزد ۴۸ ساعت است و این میزان در شهرستان مهریز به ۲۴ ساعت می رسد به عبارتی اگر خط انتقال آب بشکند فقط ۲۴ ساعت در شهرستان آب داریم.

وی با اشاره به اینکه با افتتاح این خط انتقال پدافندی، تاب آوری استان به ۱۰ روز می رسد، بیان کرد: با وجود اینکه این پروژه قرار بود در مدت هشت ماه تکمیل شود در عرض کمتر از سه ماه پایان یافت.

فرماندار مهریز، دغدغه اصلی مردم استان را خط انتقال آب دانست و اضافه کرد: از آنجا که این خط پدافندی می تواند ۱۰ روز تاب آوری استان را افزایش دهد، پروژه انتقال آب از خلیج فارس به یزد با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی می شود که با طول ۷۳۰ کیلومتر، سرمایه ای بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان نیاز دارد که معادل اعتبار ۱۵۰ سال استان است.

در این مراسم طی آیینی معلمان جدیدالورود سوگند یاد کردند که پای تعهد خود به دانش آموزان باشند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 956895