afiat
10 آذر 1401 - 17:35

امام جمعه شهرکرد: "مسجدمحوری" در محلات باید تقویت شود

امام جمعه شهرکرد با اشاره به ضرورت مسجدمحوری در محلات، گفت: وقتی مسجد محور شد، حضور مردم در مساجد افزایش می‌یابد، حضور متمرکز مردم نیز باعث تزریق ایمان و فکر به جامعه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام در مسجد جامع اشکفتک، اظهار داشت: برخی مشکلات جزیی هستند که می‌توان با پیگیری‌های کوچکی حل و رفع شوند، این مشکلات نباید بماند و برطرف نشود. 

وی با اشاره به اینکه مشکلات غرب شهرکرد بیشتر از نقاط دیگر شهرکرد است که نیازمند برطرف شدن است، ادامه داد: حضور در مساجد به جهت مسئله "مسجدمحوری" است، مساجد ظرفیت‌هایی دارند که باید فعال شده تا محوریت در محلات مسجد قرار گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه وقتی مسجد محور شد، حضور مردم در مساجد افزایش می‌یابد، مطرح کرد: مسجد مکانی است که مردم در آن حضور متمرکز دارند تا از مسجد فکر بگیرند، ایمان بگیرند، تربیت بگیرند. اصل کار مسجد این است.

نکونام با اشاره به ضرورت مسجدمحوری در محلات، گفت: اگر در مسجد کار خدماتی و عمرانی هم انجام می‌گیرد، برای تقویت ارتباط مردم با خدا، افزایش ارزش‌ها و کاهش مفاسد است. کارایی مسجد این است، کارکرد مسجد کارکرد معنوی و تحکیم پایه‌های ایمانی است.

امام جمعه شهرکرد افزود: در مساجد انسان‌هایی باید تربیت شوند که مانند کوه راسخ باشند، فعال و موثر باشند، قدرت تحلیلی بالایی داشته باشند، در برابر فتنه‌ها مقاوم باشند، بصیرت داشته باشند.

وی عنوان کرد: وجود پیامبر اکرم(ص) زمانی که وارد مدینه شدند و بنا شد نظام اجتماعی شکل گیرد، اولین کاری که کردند این بود که مسجد احداث کردند، در مسجد هم امور خدماتی و نظامی صورت می‌گرفت، اما در همان مسجد هم فکر و ایمان تزریق می‌شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: پیری جمعیت هم جامعه را تهدید می‌کند و هم مساجد و مراکز دینی را تهدید می‌کند، لذا لازم است که کارکردهای مساجد تقویت شوند و مساجد را به جوانان سپرد.

انتهای پیام/7540/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 891895