afiat
23 بهمن 1401 - 14:16

۱۱۴ دانش‌آموز دختر بهابادی به اردوی راهیان نور اعزام شدند

یزد- مدیر آموزش و پرورش بهاباد گفت: ۱۱۴ دانش آموز دختر بهابادی از هنرستان دخترانه الزهرای بهاباد با بدرقه فرماندار، جمعی از مسئولان و خانواده‌های دانش آموزان عازم اردوی راهیان نور شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن رزاقی بهابادی، صبح یکشنبه در مراسم بدرقه این کاروان‌ها با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس اظهار داشت: برگزاری اردوهای راهیان نور موجب تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در میان دانش آموزان و آشنایی آنان با مجاهدت ها و ایثارگری های شهدای دوران دفاع مقدس می شود.

وی با بیان اینکه اردوهای راهیان نور فرصت مناسبی برای یادآوری رشادت های رزمندگان اسلام در جبهه های حق علیه باطل است، ادامه داد: در اردوهای راهیان نور، دانش آموزان با مرور خاطرات و زنده کردن لحظه های جهاد و شهادت با آرمان های شهدا و ارزش های دوران دفاع مقدس تجدید میثاق می کنند.

رزاقی بیان داشت: دانش آموزان در بازدید از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس، با روایتگری از سال های پرافتخار جهاد، شهادت و جانفشانی در راه حفظ انقلاب اسلامی، انس و الفت بیشتری با آرمان های والای شهدا پیدا می کنند.

مدیر آموزش و پرورش بهاباد افزود: آموزش و پرورش مهم‌ترین نهاد فرهنگ‌ ساز در کشور است و برگزاری اردوهای راهیان نور مصداق بارز تحقق شعار رهبری است و هیچ نهادی مانند آموزش‌وپرورش نمی‌تواند در فرهنگ ‌سازی و ترویج فرهنگ مؤثر باشد.

رزاقی ادامه داد: در این اردو ۱۱۴ نفر از دانش آموزان دختر شهرستان بهاباد از مناطق عملیاتی جنوب کشور همچون اروند، شلمچه، هویزه، دهلاویه و دوکوهه بازدید خواهند کرد.

وی بیان کرد: اردوهای راهیان نور در گام دوم انقلاب یکی از روش‌های مؤثر جهاد تبیین و آشنایی نسل سوم و چهارم انقلاب با اهداف و آرمان‌های والای شهدا و ایثارگران است که می‌تواند الگوهای موفق و حماسه‌های ماندگار و هویت‌ساز را به نسل‌های نوجوان و جوان معرفی کند.

گفتنی است؛ تعداد ۱۱۴ نفر ازدانش آموزان آموزشگاه‌های دخترانه بهاباد با سه دستگاه اتوبوس از این شهرستان عازم سرزمین راهیان نور شدند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1034069