afiat
09 آذر 1401 - 22:11

بازدید معاون رئیس جمهور از بیمارستان امام رضا اسلامشهر

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده، گفت: پرستاران به عنوان یکی از اقشار فعال جامعه باید بیشتر مورد توجه و حمایت قرار گیرند، به ویژه پرستاران زن که در کنار مسئولیت کاری خود، در مسئولیت های مختلف جانبی مانند همسرداری، فرزندآوری و تربیت کودکان ایفای نقش می‌کنند، به درستی که صبوری و استقامت حضرت زینب(س) میتواند الگوی مناسب و در شأن پرستاران باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اسلامشهر، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در سفر چند ساعته خود به شهرستان اسلامشهر به همراه مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور و مدیران استانی و شهرستانی  این سازمان از بخش‌های مختلف بیمارستان امام رضا(ع) سازمان تامین اجتماعی در اسلامشهر بازدید و ضمن گفتگو با پرستاران و کادر درمان با اهدای شاخه های گل از تلاش های شبانه روزی این ایثارگران در عرصه سلامت تجلیل و از پرستاران نمونه این مجموعه درمانی تقدیر و عمل آوردند.

انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ریاست جمهوری عصر امروز در حاشیه تجلیل از پرستاران بیمارستان امام رضا(ع) شهرستان اسلامشهر  اظهار کرد: بسیاری از شهرستان های استان تهران جزو مناطق محروم کشور هستند، اما به دلیل متصل بودن  به شهر تهران این محرومیت ها دیده نمی شود.

خزعلی افزود: به دلیل متصل بودن شهرستان های استان تهران به کلانشهر تهران بسیاری از محرومیت های موجود در شهرستان های این استان دیده نمی شود، که باید توجه ویژه برای رفع نیازها و کمبودهای موجود در این مناطق بشود، پیگیر این هستیم تا اعتباراتی را به طور خاص در حوزه زنان و کودکان و کسانی که آسیب دیده و در حاشیه شهرها هستند، تخصیص و پرداخت کنیم.

وی با تبریک سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار، بیان کرد: امروز فرصتی دست داد تا با حضور در بین پرستاران و کادر درمان به آنها اعلام کنیم که قدردان زحماتشان هستیم، اگرچه دیر اقدام شد برای خدماتی که باید به پرستاران ارائه می شد، ولی بحمدالله بعد از ۱۵ سال با تاکیدات مقام معظم رهبری در دولت سیزدهم، تعرفه خدمات پرستاران مورد تصویب قرار گرفت و در هفته گذشته به صورت اجرایی و حمایتی درآمد و امیدواریم بیش از این بتوانیم برای پرستاران و اقشاری که خدمت‌رسانی خالصانه و بی چشمداشت دارند، خدمتی داشته باشیم.

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده، تصریح کرد: پرستاران به عنوان یکی از اقشار فعال جامعه باید بیشتر مورد توجه و حمایت قرار گیرند، به ویژه پرستاران زن که در کنار مسئولیت کاری خود، در مسئولیت های مختلف جانبی مانند همسرداری، فرزندآوری و تربیت کودکان ایفای نقش می‌کنند، به درستی که صبوری و استقامت حضرت زینب(س) میتواند الگوی مناسب و در شأن پرستاران باشد.

وی با قدردانی ازتلاش ها وخدمات پرستاران،  تاکید کرد: پرستاران ما نشان دادند در همه عرصه ها و مشکلات حاضر شده ودرمقابل سختی ها ومشکلات مقاومت کرده و ایستاده اند، نمونه بارز آن در جریان همه گیری بیماری کروناست، که پرستاران جانانه ایستادند و جنگیدند و در این راه شهدایی را تقدیم جامعه کردند.

خزعلی با اشاره به اهداف سفر خود به شهرستان های استان تهران، گفت: امیدواریم در سفرهایی که به طور متناوب انجام می شود بتوانیم با به کارگیری تمام ظرفیت، مشکلات شهرهای اطراف کلانشهر تهران و مناطق آسیب دیده را شناسایی و برطرف کنیم.

وی با اشاره به اهمیت و ضرورت رسیدگی به مسائل و مشکلات شهرهای حاشیه تهران، خاطرنشان کرد: در تمام شهرهای حاشیه تهران برنامه هایی برای آسیب شناسی بانوان در تمام حوزه ها و کارآفرینی و اشتغال جوانان داریم، امیدواریم و در حال پیگیری هستیم تا در بودجه سال ۱۴۰۲ بودجه مناسبی اختصاص و تخصیص داده شود، تا بتوانیم به صورت فراگیر این برنامه ها را اجرایی و عملیاتی کنیم. 

پایان پیام/۶۷۰۲۱/س

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 890817