afiat
12 دی 1401 - 14:01

سردار سلیمانی گزینه‌های روی میز دشمن در عراق و سوریه را خنثی کرد

یزد- نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: سردار سلیمانی تمام گزینه‌های روی میز دشمنان را در عراق و سوریه خنثی کرد و دشمن با اقدامی بزدلانه او را به شهادت رساند.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید جلیلی صبح دوشنبه در مراسم بزرگداشت سالروز سفر رهبر معظم انقلاب به استان یزد همچنین سالروز شهادت سردار سلیمانی و درگذشت علامه مصباح یزدی با اشاره به جنایاتی که دشمن در طول سالهای متمادی علیه ایران اسلامی انجام داده است، اظهار داشت: دشمن در این مدت از تمام توان و همه گزینه‌های روی میز خود از ترور ۱۷ هزار نفر از رئیس جمهور و نخست وزیر و مردم کوچه و بازار تا جنگ و فشارهای اقتصادی علیه ملت ایران استفاده کرده است.

وی ادامه داد: دشمن در هشت سال دفاع مقدس بدترین سلاح‌ها علیه ملت ایران را به کار گرفت و شهرها را بمباران شیمیایی کرد و همین‌هایی که هم اکنون برای ملت ایران اشک تمساح می‌ریزند، خودشان به صدام سلاح می‌دادند و حاضر به صدور یک بیانیه هم نبودند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی افزود: دشمنان خودشان به این موضوع معترفند که راهبردشان علیه ایران فشار و تحریم اکثری بوده و هر چه در توان داشته‌اند به کار برده‌اند و این فشارها فقط در بیان نبوده بلکه اعمال هم شده و در واقع همه گزینه‌های خود را به کار برده‌اند اما تاکنون نتوانسته‌اند به هدف خود برسند.

جلیلی با بیان اینکه دشمن وقتی همه توان خود را به کار می‌گیرد اما موفق نمی‌شود به ایجاد ناامنی روی می‌آورد، اضافه کرد: در زمان جنگ صفین وقتی دشمن موفق نشد رو به غارتگری آورد افرادی را گسیل داشت تا در منطقه تحت حکومت امام علی (ع) غارت کنند و زن و مرد و کودک را بکشند و به این ترتیب القای ناامنی کند همین را اخیراً دیدیم دشمن که با جنگ، ترور و فشار حداکثری راه به جایی نبرد رو به چاقو کشی در برخی شهرها آورد این نشانه استیصال و ناامیدی دشمن از گزینه‌هایی است که داشته است.

وی افزود: اینکه می‌بینید از نخست وزیر استرالیا در شرق دنیا و نخست وزیر کانادا در غرب دنیا اینگونه فعال می‌شوند و درتظاهرات شرکت می‌کنند و دست و پا می‌زنند برای این است که تمدنی در ایران شکل گرفته که در برابر آنها هماوردی می‌کند، تمدنی که دشمن با تمام تلاش‌ها، تحریم‌ها و فشارهای کم نظیری که داشته نتوانسته بر آن غلبه کند.

جلیلی ادامه داد: فعالیت بیش از ۲۵۰ شبکه ماهواره‌ای برای ملت ایران از سوی کسانی که حاضر به دادن پانسمان برای بیماران پروانه‌ای نیستند مسلماً برای پر کردن اوقات فراغت ملت ایران نیست آنها تمدن اسلامی ما را نشانه گرفته‌اند.

وی گفت: فشارهای دشمن تنها به جنگ، ترور و فشار اقتصادی محدود نشد بلکه به فتنه وشبهه افکنی روی آورد اما ملت ایران در مقابل همه اینها ایستاد و روشن بینی و بصیرت ملت در مقابل همه اقدامات دشمن جواب داد و علاوه بر اینکه در تمام صحنه‌ها حماسه آفریدند این جوانان در هر دوره تکثیر شدند و اکنون به جوانان ده هشتادی چون آرمان علی وردی و روح‌الله عجمیان رسیدیم.

جلیلی، مقاومت ملت ایران در برابر دشمن را مرهون کار بزرگ و عمیق فرهنگی دینی طی قرن‌ها توسط عالمان دینی دانست و ادامه داد: این حرکت بزرگ امروز اثرات آن دیده می‌شود و آثار تمدنی خود را نشان می‌دهد، این تمدن نتیجه مقاومت علمایی چون مرحوم آیت الله مصباح است که فرزند همین شهر و استان است که در برابر دین به هر نحوی پاسداری کرده و در برابر هر سرزنشی می‌ایستد.

وی تصریح کرد: در صحنه غبارآلود و پیچیده امروز که صحنه مشخص نیست نیاز به سردارانی چون عمار است که در معرض فتنه‌ها و تهمت‌ها بایستد و فضا را تبیین کند و حق را مشخص کند و اینجاست که نقش بزرگانی چون مرحوم مصباح مشخص می‌شود که در بزنگاه‌ها و مقاطع حساس حضور داشتند.

جلیلی با بیان اینکه سردار سلیمانی فرزندی از روستای کرمان حامل اندیشه‌ای بود که تمام نقشه‌های دشمن را به هم ریخت، گفت: سردار سلیمانی جوانی است که از دفاع مقدس حماسه آفرینی را شروع کرد و با وجود اینکه دشمن تمام توان نظامی و سیاسی خود را به کار گرفت اما سردار سلیمانی تمام گزینه‌های روی میز آنها را در عراق و سوریه خنثی کرد و دشمن با اقدامی بزدلانه او را به شهادت می‌رساند و با اشتباه محاسباتی و خیال خود فکر می‌کرد که با این کار همه چیز تمام شده است.

نماینده مقام معظم رهبری با بیان اینکه ملت ایران میراث‌دار اقتداری است که مقاومت و بصیرت امثال سردار سلیمانی و آیت الله مصباح برای آن تلاش کردند، گفت: دشمن به دنبال جدایی بین ملت و نظام اسلامی است و هر کس در هر سطحی باید به میدان بیاید و این توطئه را ختثی کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 949960